خورشت بادمجان - خورشت کدو: بادمجانها را پوست گرفته از وسط برش طولی داده٬ یا 4قارچ ولی ته کار جدا نشود.یکی،دو ساعت در آب و نمک بماند بعد آبکش ،می گذاریم خشک شود.زرد چوبه داخل روغن ماهی تابه ریخته و دو طرف بادمجان ها راسرخ می کنیم.

₪ اگر بادمجان خمیده  باشد به صورتی برش بزنید که در ماهی تابه کامل بخوابد وگرنه قسمت مرکزی آن بالا می ایستد و سرخ نمی شود.

₪ شعله موقع سرخ کردن کم نباشد وگرنه روغن بیشتر برده و بادمجان ها سنگین و نرم می شوند.

 از طرفی پیازهای نگینی را بلوری کرده بعد +گوشت قرمز (برای این گوشت چاشنی ها بعد پختن اضافه شود.)یا  مرغ + دارچین + رب+ فلفل + پودر سیر +نمک (+زعفران)+آبغوره  و می گذاریم بپزد، بیشتر از نصف آبش که رفت به بادمجانها اضافه تا با هم غل بخورند و مزه ها ممزوج شود. (مقدار آب زیاد باشد بادمجان ها دفرمه می شود)ده دقیقه ی آخر می توان گوجه فرنگی های نصف شده را به غذا اضافه کرد.

خورشت کدو همین طور درست می شود٬ البته کدوها خواباندن در آب ونمک نمی خواهند.

خورشت بادمجان و گوجه سبز: در فصل گوجه سبز می توان برای تنوع ،به جای آبغوره، گوجه سبز، ریخت.گوجه سبز  یک ربع آخر اضافه شود چون زود له می شود.

₪ درست کردن خورشت کدو و بادمجان(باهم) نیز فکرخوبیست چون شیتی کدو با تیزی بادمجان تعدیل می شود.

  ₪برای سرخ کرن بادمجان در هواپز: در توری بالا ،دمای 250 درجه، بادمجان ها را برس روغن  زده و 12 دقیقه یک طرف ،برگردانده و طرف دیگر هم برس روغن زده، شش دقیقه ی دیگر بماند تا سرخ شود.(کدو) بهتر است، در عین اینکه توری را پر کرده ایم کف ظرف را نیز بادمجان بگذاریم تا مراحل بعد،سریع تر آماده شود.