عدس پلو: عدس که پخته شد(دفرمه نشود) برنج خیسانده را به آب و عدس در حال جوش اضافه کرده و وقتی برنج ری کرد و نیم پخت شد آبکش می کنیم ،مثل بقیه ی پلو ها دم می گذاریم.

عدس کته : عدس که پخته شد (ولی دفرمه نشود)برنج شسته را اضافه طوری که یک بند انگشت آب روی برنج و عدس بایستد + نمک + روغن . آب رویش راکشید دم می گذاریم.(می توان برای رنگ بهتر غذا ،عدس را بعد پختن آبکش ،بعد شستن برنج در قابلمه  اندازه ی یک بند انگشت آب رویش ریخت ،عدس را به آن اضافه کرد ،مثل همیشه دم گذاشت.)

اضافه کردن رشته پلویی(که دو دقیقه ی آخر اضافه و بعد آبکش می کنیم.توجه شود که رشته ها وا نرود.) و خرمای خشک هسته گرفته بعد آبکش کردن و لابه لا با برنج اختیاری می باشد. با خرما/ نیمرو/ املت پیاز/ املت مرغ/شیره ی انگور /گوشت و... صرف می شود.

مکمل متداول این غذا به این صورت آماده می شود :  پیاز داغ را آماده و برمی داریم. بعد گوشت چرخ کرده + نمک را با یک فنجان آب و مقداری روغن پخته و تفت داده  و آن را هم از ماهی تابه بر می داریم. کشمش هایی را که یک ربع خیس خورده و بعد آبکش کرده ایم را  در ماهی تابه تفت می دهیم. مقداری از پلو را به زعفران دم کرده آغشته، سپس هر چهار تا را مخلوط (پیاز داغ،گوشت چرخ کرده ،پلوی زعفرانی و کشمش) موقع سرو روی عدس پلو می گذاریم.