پیراشکی: برای خمیر پیراشکی می توان از خمیرهای آماده که در سوپرمارکت ها موجود است استفاده کرد و طبق دستورالعمل روی آن ده دقیقه قبل از پیچیدن از فریزر خارج کرد یا در منزل تهیه کرد که در زیر آورده شده است.

خمیر پیراشکی (خمیر پیتزا): شیر ولرم: یک لیوان+خمیرمایه:1ق غ+نمک:1ق م + شکر:1ق م + روغن:نصف لیوان + آرد آنقدر که به دست نچسبد و خمیر لطیفی به دست آید. / همه ی مواد را با هم مخلوط کرده و یک ساعت استراحت می دهیم. کمی به خمیر زردچوبه وفلفل اضافه می کنیم.خمیر را در سطح آردپاشی شده، باز و با ظرف گردی با قطر مناسب قالب می زنیم .توجه کنیم که پیراشکی خانگی باد می کند٬ پس خمیرها را کوچک ونازک می اندازیم.

مغزی پیراشکی: بین پیراشکی و سمبوسه قرابت زیادی هست و برای مغزی ازمواد مختلفی می توان استفاده کرد.

قارچ ها را نگینی ، تفت و کنار می گذاریم.گوشت چرخ کرده را با کمی آب و روغن و زردچوبه و فلفل+نمک می گذاریم تا تفت بخورد + کمی رب و در آخر سیب زمی نی های پخته و نگینی شده+ قارچ + فلفل دلمه ای + مقداری جعفری خرد شده تازه  و پنیر پیتزا آخر کار برای انسجام مواد کمی هم زده تا باز شود و بعد شعله را خاموش می کنیم.

مواد (بدون روغن) را در نیمه ای از خمیر ریخته و نیمه دیگر را برگردانده و با حالت خوابیده ی چنگال که مرتب به آب می زنیم ،دو لبه ی خمیر را به هم می چسبانیم تا موقع سرخ کردن مواد بیرون نریزد. اگر در قسمت هایی خمیر پاره شد کمی انگشت را خیس کرده و آن قسمت را مرمت می کنیم.چون پیراشکی در روغن فراوان سرخ می شود ظرف گود و کوچک تری را انتخاب می کنیم .کمی زردچوبه به روغن می زنیم تا پیراشکی ها خوش رنگ تر شوند. پیراشکی باسرعت آماده می شود برگردانده ،تا هر دو طرف طلایی شود.با سس کچاپ سرو می شود.