حلوا:3 لیوان آرد گندم (می تواند یک لیوانش آرد نخودچی باشد که بهتر می شود.)(هر یک لیوان آرد،یک پیش دستی حلوا می دهد.)+روغن  یک و نیم لیوان  / آرد راتفت می دهیم تا رنگش برگردد.  ظرف را از روی شعله برداشته ٬شهد را (با احتیاط که روی صورت نپاشد) + دارچین + هل سبزسائیده شده +زعفران سائیده (+پودرگل محمدی + کمی زنجبیل)٬اضافه تا مواد به خورد هم بروند. سپس روی شعله می گذاریم٬ همین که شکل حلوابگیرد و از ظرف یکپارچه جدا شود برمی داریم٬بیش از این سفت می شود.

شهد:یک ونیم لیوان شکر+ یک و نیم لیوان آب + یک چهارم لیوان گلاب +زعفران/ آن قدر که غل بزند و شکر حل شود،از روی شعله برمی داریم. کمی حرارت اولش برود استفاده می کنیم. می توان به جای شهد ازشیره (انگور،خرما یا توت)استفاده کرد،که کمی آب جوش هم با شیره مخلوط می کنیم. فوری هم زده  تا گره دار نشود. می توان حلوا را در پیش دستی ریخته و دورش را با دو انگشت شصت واشاره به حالت نیشگون٬شکل داد یا به شکل گل و ... در اورد. پودر پسته/  کنجد/  پودر نارگیل  / نیم فال گردو /پودربادام برای تزئین روی حلوا مناسب می باشد. همچنین در نان خامه ای،کپسول روسی، نان بستنی و ... نیز سرو می شود.

₪ روغن که داغ شد آرد را اضافه کرده و با حوصله تفت می دهیم تا خام نماند،در ضمن نسوزد.  اگر وسطش روغن اضافه کنیم، گرم و سرد شده، گلوله گلوله می شود.

₪ می توان حلوا را دو نیم کرد و یک نیمه را در ظرف لبه دار ریخت. بعد گردوی نیم کوب +خرما ی هسته گرفته و خرد شده+کمی دارچین وسپس بقیه حلوا را روی کار ریخت و در آخر تزئین کرد.

₪ به جای زعفران٬می توان از کاکائو + کمی نسکافه استفاده کرد٬که در این صورت کمی شکر را بیشتر می گیریم و از هل٬زنجفیل وگلاب صرف نظر می کنیم.کمی وانیل به شهد٬ اضافه می کنیم.

₪ اگر خواستیم ،در مرحله اضافه کردن شهد٬ پودر بادام یا پودر گردو یا پودر پسته اضافه می کنیم.

بعد از آماده شدن آرد و کنار گذاشتن از شعله با پودر پسته مخلوط شده