کرم ژله + بیسکوییت یا کیک(لاوانتین ، ترایفل)

کرم ژله + بیسکوییت یا کیک : دسرهایی مثل لاوانتین ، ترایفل در  این دسته قرار می گیرند.  به بحث ژله ها و پودینگ ها در تگ دسرهاو ... توجه شود. از کمپوت آب گرفته شده + میوه و مغز جات در لابه لای دسر استفاده می شود.

در لاوانتین  ژله باید حالت نیم بند بگیرد بعد استفاده به خصوص برای لایه ی رویی تا چیدمان میوه یا کمپوتی که در آبکش آبش رفته بهم نخورد. برای این کار ژله را زودتر آماده و در یخچال قرار داده گاهی با چنگال هم می زنیم تا نبندد و غلیظ تر شود.

 

لاوانتین ساده

 

در ترایفل  کیک مورد نظر خرد شده  بعد پودینگ ،لایه ی بعد میوه یا کمپوت بدون آبش + مغزجات کوبیده (مثل گردو ، فندق و... که در نایلون فریزر با گوشت کوب ،کوبیده شده) ، دوباره پودینگ، سپس ژله  و تکرار لایه ها  بسته به ارتفاع ظرف که چند بار تکرار شود. از دنت و مارمالاد هم می توان استفاده کرد. برای تزئین روی کار شکلات رولی ، خامه ی اسپری ، مغز جات  شکلات چیپسی و....

برای ژله ی چسبان به ظرف سرو : ژله را با نصف دستور آب داغ و سر استفاده تا غلیظ شود و در ظرفی که با برس جرب شده و ارتفاع مناسبی می دهد (اگر نازک باشد می چسبد) ریخته و بعد قالب می زنیم و از طرفی که می چسبد  قبل از ریختن مواد، ظرف را می آراییم.

/ 0 نظر / 66 بازدید